Chovatelská stanice
RUSKÝ MEDVĚD
Jana Zemanová
Horní Rokytá 75
295 01 Mnichovo Hradiště

tel. +420 774 539 777
tel. +420 728 032 777
moskevaci@ruskymedved.cz
www.ruskymedved.cz
Kde nás najdete?
návštěvnost:

ENDY - Naši psi

ENDYZ Pavlíčkovy zahrady
Plemeno: Moskevský strážní pes
Narozen:: 15.8.2001 (+)

ENDY je naším nejstarším moskevákem. První naše zkušenosti s tímto plemenem byly zároveň i zkušenostmi s ním. Jeho povaha byla vždy klidná a vyrovnaná, ale v momentě, kdy se něco dělo, byl okamžitě ve střehu, připravený zasáhnout. Už v 8 měsících byl velice tvrdý, zbavil nás nechtěných návštěvníků, zbyl po nich jen zakrvácený rukáv.

Naší malé Lucince byl oporou při jejích prvních krůčcích, dával pozor, aby neupadla, vždy počkal, až se pevně chytne jeho hřívy a vykročili společně. Nikdy ani v nejmenším nedal najevo, že mu to malé "závaží" vadí. Později ji také rád tahal na saních.

V minulých letech získal  Endy na výstavách ocenění JA, 3x CAC, na výstavě Euro-Cup UKCIB a 2x BOB (vítěz plemene ), na Národní výstavě konané dne 2.10.2004 v Lázních Bělohrad se stal absolutním vítězem výstavy - Národní vítěz, získal zde i Cenu města Lázně Bělohrad.Vždy okouzlil rozhodčí svou elegancí pohybu, nádhernou srstí a sebevědomým předvedením. Získal titul Český šampion krásy.

Zde se můžete podívat na některé z diplomů, které Endy získal.

Zkušenosti s Endym nás přivedly k tomu, že jsme se rozhodli začít moskevské strážní psy chovat.

Rodiči Endyho byla fena Andy Ardea, první moskevačka, která byla v Čechách uchovněná, a pes Rákosligeti Aranymedve Atamán z Maďarska (tenkrát v republice žádný moskevák - pes nebyl).

Endy byl 31.5.2003 úspěšně uchovněný.

Endyho děti jsou svému otci povahově velice podobné. Také po něm zdědily jeho silnou stavbu těla. Důkazem toho jsou i naše dvě feny - z jeho prvních potomků je fena Arven Nagajka. Druhou jeho dcerou je Elena Ruský medvěd, která se narodila u nás.

 

VIDEO   - zde si můžete prohlédnout Endyho ve videoklipu.

Endy odešel zcela nečekaně na konci ledna 2013, i přes svůj věk byl velice čilý, až do konce svého života nám dával radost ...

9 let
9 let
9 let
8 let
8 let
8 let
8 let
8 let
5,5 roku
3,5 roku
3,5 roku
3 roky
Vítěz výstavy, 3 roky
Výstavní úspěchy, 3 roky
první kousání, 2 roky
2,5 roku
2,5 roku
1,5 roku - bez komentáře
12 měsíců - s maminkou Andy
1,5 roku - kamarádi
12 měsíců
8 měsíců - dráždění
8 měsíců - dráždění
5 měsíců
AKTA.CZ - webdesign tvorba www stráneksitemap