Na úvod krátká poznámka o našem vztahu k výstavám

Nejsme velkými příznivci výstavních kruhů, upřednostňujeme spíše pracovní stránku našich psů a jejich roli domácího mazlíčka. V tom se shodujeme s názorem našich psů, kteří mají raději procházku  v přírodě, než obíhání v kruzích. To je důvodem toho, proč se účastníme zpravidla jen pár výstav          v roce, hlavně proto, aby lidé viděli, že plemeno moskevský strážní pes existuje. Může se s ním tak seznámit veřejnost, která toto málopočetné plemeno ještě příliš nezná, a to je škoda.

S výsledky výstav, na kterých jsme byli, se zde můžete seznámit. 


VÝSTAVA ŽLUTICE (7.9.2020)

V sobotu 5.9.2020 jsme se vypravili s Barisou Ruský medvěd na výstavu do Žlutic. Počasí nám přálo, sešli jsme se tam i s našimi dvěma "štěňátky", jedenáctiměsíčními fenečkami Firou a Fronou, které jsou dcery naší Barisy. Byl to pěkný a pohodový den s bonusem v podobě výborného hodnocení Barisy i jejích dětí.

VÝSTAVNÍ VÍKEND V NOVÉM TEKOVĚ (7.10.2015)

Ve dnech 19. a 20. 9. 2015 jsme se zúčastnili FCI výstav - Klubové výstavy a Evropské výstavy moskevských strážních psů. ZHELEZNY BLESK iz Vernyh strazhei si odtud přivezl ocenění 2x V1, BOB, 2x Best veterán.

Když nás pozvali na výstavu FCI na Slovensku nedaleko Mochovců, neváhala jsem vůbec, jestli tam pojedu - možnost vidět po delší době přátele byla velkým lákadlem. To, že pojedeme i vystavovat jsme ještě chvíli zvažovali, ale nakonec bylo rozhodnuto - pojede náš "dědeček" Zhelezny Blesk iz Vernyh strazhei.... a udělali jsme dobře.

První den proběhla Klubová výstava SKÁaRO, kde posuzovala moskevské strážní psy Elena Golovina, prezident NKP MSP. Náš veterán dostal hodnocení V1, BOB (nejlepší pes plemene) a Nejhezčí veterán ... hodnocení z této výstavy si hodně považujeme. Druhý den byla Evropská výstava MSP, posuzoval ji Igor Begunov, místopředseda klubu MSP v Rusku. Jeho ocenění bylo V1 a Best veterán.

Cesta dlouhá celkem skoro 1000 km se " vyplatila", bylo to báječné přátelské setkání s bonusem ve formě vítězství Zhelezneho Bleska iz Vernyh strazhei.


MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ČKF (15.10.2015)

Této výstavy jsme se zúčastnili s Ceronem Ruský medvěd s výsledkem V1, UKCIB. 


VÝSTAVA V HRÁDKU U ROKYCAN (21.5.2012)

Po nějaké době jsme se opět vydali na výstavu. Tentokrát jsme s sebou vzali feny, které ještě nikdy nikde nebyly - mladičká CYRA RUSKÝ MEDVĚD a o něco starší GORDOSŤ RUSKÝ MEDVĚD. Obě výstavu zvládly - i přes jejich nelibost k parketám a jiným nepříjemnostem, na které nejsou zvyklé - s ohodnocením "výborná".


NAŠI MOSKEVÁCI NA VÝSTAVĚ (7.4.2010)

Delší dobu jsme se psy na výstavě nebyli, tak jsme se rozhodli navštívit 4.4.2010 Evropskou výstavu psů v Rokycanech. ZHELEZNY BLESK IZ VERNYH STRAZHEI ve třídě šampionů získal ocenění výborný, titul UKCIB, v závěrečném kruhu, byl vybrán jako jeden z nejkrásnějších psů výstavy. Udělal nám tím velkou radost. Jeho bratra ZHEMCHUGA URALA IZ VERNYH STRAZHEI jsme vystavovali poprvé, ve třídě otevřené dostal známku výborný. Stejně tak poprvé byly na výstavě i obě fenky - šestnáctiměsíční RIANA RUSKÝ MEDVĚD a patnáctiměsíční SARA RUSKÝ MEDVĚD, obě dostaly výborné ohodnocení.


TRADIČNÍ VÝSTAVA KOSD (20.9.2009)

Na výstavu KOSD, které proběhla 19.9.2009 a která se již tradičně koná v Lázních Bělohrad, jsme se byli podívat pouze jako diváci. Přesto z ní máme radost, vzhledem k úspěchu, jaký ve velké konkurenci měli moskevští strážní psi, které jsme odchovali. Letošní výstava byla v podstatě výstavou moskevského strážního psa, z celkového počtu 40 přihlášených psů bylo 34 moskeváků. Ve třídě dorostu zvítězili 10 měsíců stará fena Patya Ruský mědvěd a jedenáctiměsíční pes Malysh Ruský medvěd, oba se známkou výborný 1, ve stejné věkové kategorii byl i bratr Patyi Pamir Ruský medvěd, který byl oceněn známkou výborný 3. Do třídy dorostu nastoupili dvouletí psi Hero Ruský medvěd, který obdržel známku výborný 2, Res.CAC, a Chammer Ruský medvěd, který byl výborný 3. 


MOSKEVSKÝ STRÁŽNÍ PES OPĚT PŘEKONAT REKORD V POČTU VYSTAVOVANÝCH PSŮ (1.10.2008)

20.9.2008 - Národní výstava Lázně Bělohrad
Na této výstavě, pořádané KOSD, jsme sami nevystavovali, ale sešlo se zde několik psů z našeho chovu. Máme radost z jejich úspěchů, které jsou cennější o to víc, že na této výstavě bylo - v Čechách rekordních - 30 moskeváků různého stáří. Ve třídě dorostu získal 10ti měsíční alabaj Akim Ruský medvěd ocenění výborný 1. Moskevský strážní pes Chammer Ruský medvěd, 12 měsíců starý pejsek byl ve třídě dorostu oceněn známkou výborná 1. Další moskevák Hero Ruský medvěd, ve svých 15 měsících nastoupil do velké konkurence ve třídě mladých a zvítězil se známkou výborná 1, titul JA. Dvouletá fena Eria Ruský medvěd byla výborná 3. 


ÚSPĚCH MOSKEVÁKŮ (2.5.2008)

Dne 20.4.2008 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v polské Wroclawi, kterou hodnotila litevská rozhodčí Irina Kapitovica. Náš LUBIMY DRUG VARYAG byl nejlepší štěně plemene, ocenění velmi nadějný. Ve finálových soutěžích se umístil jako 2. nejkrásnější štěně Mezinárodní výstavy Wroclaw. Radost nám udělal i dvanáctiměsíční moskevský strážní pes z našeho chovu, Gvidon Ruský medvěd, který v kategorii mladých byl oceněn známkou výborná a titulem CAJC, v Best junior byl na krásném 2. místě.


"MEZINÁRODKA" VE WROCLAWI (15.10.2007)

30.9.2007 - Mezinárodní výstava psů ve Wroclawi
Na tuto výstavu jsme se opět vypravili se Zheleznym Bleskem iz Vernyh strazhei. Zde získal ocenění CAC, Nejlepší pes plemene a Vítěz plemene ( BOB).

Na společné fotografii uprostřed; vlevo Elena Golovina s fenou Jarusia ( Rusko), vpravo Barbara Slaska s fenou Vechrnaya Zvezda Uralochka iz Vernyh strazhei ( Polsko).

...pár vítězných kroků ve finále... 


MOSKEVÁCI V LÁZNÍCH BĚLOHRAD (25.9.2007)

Se psem ZHELEZNYM BLESKEM IZ VERNYH STRAZHEI jsme se zúčastnili 20.9.2007 Národní výstavy KOSD v Lázních Bělohrad, kde získal ocenění výborný, CAC, BOB a ve finále titul Vítěz Královéhradeckého kraje. Potěšující pro nás bylo i umístění našich odchovů: Gvidon Ruský medvěd zvítězil ve třídě štěňat, získal ocenění velmi nadějný 1, i ostatní pejsci a fenky ve třídě štěňat byli ohodnoceni známkou velmi nadějný - Goliáš Ruský medvěd, Grant Ruský medvěd, Fenix Ruský medvěd a mezi fenkami Frama Ruský medvěd. Fena Europa Ruský medvěd získala ve třídě dorostu známku výborná 2. Ve třídě otevřené zvítězila s oceněním výborná 1, CAC Beky Ruský medvěd.


RUSKÝ MEDVĚD V POLSKU (20.4.2007)

15.4.2007 - Mezinárodní výstava Wroclaw

Rozhodčí byla Valeria Vronskaja z Moskvy a této výstavy se účastnilo větší množství moskevských strážních psů, proto nás výsledky našich psů velmi těší. Ve třídě "baby" jsme vystavovali pětiměsíční fenku Elenu Ruský medvěd (MSP), získala ocenění velmi nadějná 1, ve finálové soutěži o Nejkrásnější štěně výstavy se umístila na 2. místě. Pes Zhelezny Blesk iz Vernyh strazhei (MSP) dostal výborná 1, CACIB, stal se Vítězem třídy otevřené, Nejlepším psem plemene a Nejlepším představitelem plemene. Fena Bora Ruský medvěd (SAO) byla oceněna jako výborná 1, CAC, Vítěz třídy otevřené, Nejlepší fena plemene a Nejlepší představitel plemene. Potěšil nás také úspěch feny z našeho chovu - Derja Ruský medvěd, která byla ve třídě štěňat nejlepší, a ve finálové soutěži o Nejkrásnější štěně byla 3.


SVĚTOVÁ VÝSTAVA POZNAŇ (5.12.2006)

10.11.2006 - Zúčastnili jsme se s moskevským strážním psem ZHELEZNYM BLESKEM IZ VERNYH STRAZHEI Světové výstavy psů v polské Poznani. Získal ve své kategorii stříbrnou medaili s oceněním výborná.


ÚSPĚŠNÁ VÝSTAVA (24.9.2006)

23.9.2006 - Národní výstava v Lázních Bělohrad

Naši psi nám udělali radost svými úspěchy. Ve třídě otevřené byla oceněna AGRISHA RUSKÝ MEDVĚD známkou výborná, titulem CAC, ZHELEZNY BLESK IZ VERNYH STRAZHEI ve třídě mladých získal výbornou a titul JA a naše nejmladší CARICA RUSKÝ MEDVĚD ve třídě štěňat známku velmi nadějná. Také naše odchovy si na výstavě vedly skvěle. Feny Baris Ruský medvěd, Beky Ruský medvěd a Brisa Ruský medvěd ve třídě mladých získaly známku výborná, ve třídě štěňat byl pejsek Cirius Ruský medvěd velmi nadějný. Středoasiat Cir Ruský medvěd ve třídě otevřené dostal známku výborná a titul CAC. 


VYHRÁLI JSME PODRUHÉ (25.9.2005)

17.9.2005 - Mezinárodní výstava psů Lázně Bělohrad

Naše kavkazačka AMBRA Z KOLÍNSKÝCH BORKŮ se stala absolutní vítězkou této výstavy, ve třídě vítězů obdržela známku výborná, titul SDCIB a ve finále titul Mezinárodní vítěz. RIMA AL KAIDA ve třídě mladých byla výborná a titul JA. Ve třídě dorostu získala AGRISHA RUSKÝ MEDVĚD známku výborná a náš nejmladší ZHELEZNY BLESK IZ VERNYH STRAZHEI známku velmi nadějný. Pěkné výsledky měli i další psi z našeho chovu, kteří byli na této výstavě - Anakin Ruský medvěd ve třídě dorostu byl výborný a středoasiatka Civa Ruský medvěd získala ve třídě mladých známku výborná a titul JA.


VÍTĚZSTVÍ (3.10.2004)

2.10.2004 - Národní výstava Lázně Bělohrad

Z výstavy jsme odjížděli s báječným pocitem - náš pes ENDY Z PAVLÍČKOVY ZAHRADY se předvedl tak skvěle, že se stal absolutním vítězem výstavy. Ve třídě vítězů dostal známku výborná, CAC i BOB a ve finále získal hned dva tituly - Národní vítěz a Vítěz města Lázně Bělohrad. BEKHIR-CHÁN RUSKÝ MEDVĚD byl ve třídě otevřené výborný a mladičká RIMA AL KAIDA ve třídě štěňat velmi nadějná. Fena kavkazského ovčáka AMBRA Z KOLÍNSKÝCH BORKŮ ve třídě otevření získala ocenění výborná a titul CAC. Výstava byla úspěšná i pro naše "štěňata", fenečky středoasiata - ve třídě mladých byla Bessy Ruský medvěd výborná a ve třídě štěňat Civa Ruský medvěd velmi nadějná.