DOROTEYA 

Arita KeshImport:      Ukrajina - Kyjev
Narozena: 18.12.2002 (+)

DOROTEYA k nám přicestovala ze špičkové chovatelské stanice v Kyjevě ve věku 7 týdnů. Dlouho jsme na ni čekali, než se podařilo dovézt celý vrh štěňátek, ve kterém nám hned "padla do oka". Byla drobné temperamentní štěňátko. Temperament jí zůstal, pořád je velmi hravá a veselá. Postupně se u ní začala projevovat výborná povaha, vyrostla do sebevědomé feny s výrazným obranným reflexem. Její útok na figuranta je velmi tvrdý. ( Diplomy z akcí.)

Drobná ale rozhodně nezůstala, je velká a mohutná, velikostí je srovnatelná se psy. V současné době je to největší fena v ČR a velikost předává i svým potomkům.

Jejím otcem byl Zurab Kesh Aydan Grom, šampion Ruska a Ukrajiny.

6.6.2004 byla Doroteya úspěšně uchovněna.

Z jejích prvních štěňátek jsme si vybrali pro další chov feny Agrishu, Arletu a Andy, které naprosto splnily naše očekávání, jsou důstojnými pokračovatelkami této linie. Radost nám dělá i fenka Bajka, jejímž otcem je náš Bekhir - Chán. Vzhledem k tomu, že ze štěňátek Doroteyi vyrostli vždy velcí a silní psi i feny s výbornou povahou, rozhodli jsme se, že u nás zůstane z jejího posledního vrhu ( spojení s Zhemchugem Urala) nejen fenečka - Cyra, kterou jsme plánovali již dávno, ale i pejsek - Ceron.

Dorinka nás koncem roku 2010 opustila - přes všechny její potomky, kteří se jí v mnohém podobají, tu po ní zůstává prázdné místo - byla první, byla výjimečná. A vím jistě, že na NI nikdy nezapomeneme.